Skyrybų procesas
skyrybos.com greitas ir paprastas būdas išsiskirti

Turbūt jau žinote, kad yra du pagrindiniai būdai nutraukti santuoką - sutuoktinių bendru sutikimu (geruoju), arba dėl sutuoktinio kaltės (piktuoju, bylinėjantis teisme).

Kai santuoka nutraukiama geruoju, sutuoktiniai susitaria dėl santuokos nutraukimo sąlygų - vaikų gyvenamosios vietos, išlaikymo, bendravimo su jais tvarkos, turto ir kreditų padalijimo, Skiriantis šiuo būdu mes už 300 € paruošiame reikalingus dokumentus, ir, sutuoktiniams juos pasirašius, pateikiame teismui. Teismui juos patvirtinus sprendimas įsiteisėja per mėnesį.


Jei sutuoktiniai nesutaria dėl santuokos nutraukimo, ar jos sąlygų, tuomet sutuoktiniai nukreipiami pasinaudoti madiatoriaus paslaugomis. Mediatoriaus tikslas - padėti sutuoktiniams rasti taikų ginčo sprendimą, po kurio jie galėtų išsisikirti bendru sutarimu. Jei ir po mediacijos susitarti vis dar nepavyksta sutarti taikia, tenka į teismą kreiptis su ieškiniu dėl sutuoktinio kaltės.


Gavęs ieškinį teismas išsiunčia jį kitai ginčo šaliai tam, kad ji pateiktų atsiliepimą, kuriame būtų išdėstyta jos pozicija ginčo klausimu. Gavęs abiejų šalių dokumenus teismas dažniausiai skiria posėdžius, kurių metu išklausomi abu sutuoktiniai, vertinami pateikti įrodymai, išklausomi liudytojai ir pan. Dažnai vieno teismo posėdžio nepakanka, o jei byla sudėtinga ar ne abu sutuoktiniai suinteresuoti greitu jos išsprendimu, ji igali užtrukti ir keletą metų. Priimtas teismo sprendimas gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui ir t.t. Taigi, skiriantis šiuo būdu, teismo procesas truks ilgiau, bus brangesnis (bendra kaina gali būti 1-2 tūkst €, ir sprendimą priims teismas, ne Jūs patys.

Dažniausiai užduodami klausimai
Ką reikia aptarti skiriantis?
Jei deratės dėl santuokos nutraukimo, Jums reikia išspręsti šiuos klausimus:
  1. dėl vaikų - su kuo jie gyvens, kaip su jais bus bendraujama, koks išlaikymas jiems bus mokamas;
  2. dėl turto - nekilnojamojo turto, įmonių akcijų, vertybių, transporto priemonių ir pan, kreditų padalijimo.
Kaip apmokama už skyrybų dokumenus?
Kai pateikiate užklausą, ir su Jumis susisiekia teisninkas, galite suttarti, kaip mokėsie už santuokos nuttraukimo dokumentų perengimo paslaugą - dalimis, ar vienu mokėjimu. Jei sus sutuoktiniu sutariatė dėl to, kad nutraukiate santuoką, ir jos nutraukimo sąlygą, galite sutarti pasidalinti ir su santuokos nutraukimu susijusias išlaidas. Vskas priklauso nuo Jūsų susitarimo.
Ar reikės mokėt mokesčius teismui?
Jei santuoką nutrauksite bendru sutikimu, žyminio mokesčio mokėtti nereikės. Jei reikės teikti ieškinį, žyminis mokestis sudarys 75€ už reikalavimą nutraukti santuoką, bei kelis procentus nuo reikalaujamo priteisti turto vertės. Ši suma dažnai siekia kelis tūkstančius eurų. Bylinėjimosi išlaidos (t.y. išlaidos žyminiam mokesčiui, teisinei pagalbai) yra priteisiamos iš bylą pralaimėjusios šalies.
Ar reikės važiuoti į teismą?
Jei santuoką nutrauksite bendru sutikimu, dažniausiai į teismą važiuoti nereikės. Teismui visada teikiame prašymą bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka, tam, kad klientams būtų kuo patogiau. Itin reitais atvejais teismas visgi gali paprašyti sudalyvauti teismo posėdyje, tačiau tai galima prašyti atlikti nuotoliniu būdu, kad neeikėtų važiuoti (tai ypač aktualu jei gyvenate ne Lietuvoje).
Kiek truks skyrybų procesas?
Jei skirsitės bendru sutarimu, teisininkai dokumentus dėl santuokos nutraukimo parengs nedelsdami, vos tik surinksime santuokos nutraukimui reikalingas pažymas. Vėliau, Jūsų pasirašytus dokumentus pateiksime teismui, ir jis tuės per 30 dienų šiuos dokumentus patvirtinti. Teismo sprendimo diena bus Jūsų santuokos nutraukimo diena. Kartais pateikus dokumentus teismas juos patvirtina per kelias dienas, tokiais atvejais santuoka nutraukiama labai greitai.
Kiek kainuoja skyrybos?
Mes siūlome itin geras kainas už puikiai parengtus santuokos nutraukimo dokumentus - visas komplektas, kartu su konsultacijomis, pažymomis, dokumentų parengimu bei proceso priežiūra iki pat santuokos nutraukimo kainuos 300 €. Ieškinys/atsiliepimas dėl santuokos nutraukimo Jums kainuos nuo 500€.
Santuokos nutraukimas internetu - ar tai realu?
Į mus Jūs kreipiatės internetu, su teisininku bendraujate telefonu, arba internetu - kaip Jums patogiau. Vėliau, parengtus dokumentus teisininkas Jums atsiunčia taip pat internetu, o Jūs pasirenkate, kaip Jums patogiau juos pasirašyti - elektroniniu, ar paprastu parašu. Praktikoje klientai dažnai pasirenka mišrų variantą - konsultacijas telefonu, ar popierinių dokumentų pateikimą teismui. Viskas įmanoma, mes prisitaikysime prie Jūsų poreikių.
Ką daryti, jei gyvenu ne Lietuvoje?
Jei gyvenate ne Lietuvoje, susisiekite su mumis, ir Jums viską paaiškinsime, dažniausiai viską padarome taip, kad nereikėtų grįžti į Lietuvą.
Ar santuoką nutraukti gali tik teismas?
Nuo 2023 m. sausio 1 dienos am tikrais atvejais santuokos nutraukimą registruos notarai. Kitais atvejais santuoką nutraukia teismai. Tačiau kai tarp sutuoktinių nėra ginčo teikiame teismui prašymą bylą nagrinėti rašyinio proceso tvarka, ir į teismą vykti nereikia. Mūsų klientai nepajaučia teismo proceso, ne viską, kas jiems reikalinga atlieka iš namų ar kitos patogios vietos.
Ištuokos liudijimas, kaip jį gauti
Jau keletą metų civilinės metrikacijos įstaigos nebeišduoda santuokos, ištuokos, gimimo ir kt. liudijimų. Taigi, tokio liudijimo kokie būdavo seniau, gauti nebegalėsite, nes jie nebėra išduodami. Ištuokos yra registruojamos elektroninėse sistemose. Jei visgi norite turėti dokumentą, galima užsisakyti išrašą. Jei Jums reikia, galime ne tik užsakyti išrašą, bet ir jį išversti, patvirtinti notariškai, apostilizuoti.

Mano sutuoktinis nesutinka skirtis

Jei sutuoktinis nesukalbamas ir skirtis nenori arba visgi nesutariate dėl santuokos nutraukimo sąlygų, išsiskirti vis tiek galite – Jums reikės kreiptis į teismą ginčo teisena su ieškiniu.

Vis dėlto iki kreipimosi į teismą labai siūlome dar pasinaudoti mūsų nemokama paslauga – pasiūlymo pateikimu sutuoktiniui. Visiškai nemokamai suformuosime pasiūlymo dėl santuokos nutraukimo tekstą ir jį išsiųsime su Jūsų sutikimu sutuoktiniui bei derėsimės dėl tolimesnių sąlygų, kad santuoką vis dėlto pavyktų nutraukti taikiai abiem pusėm palankiomis sąlygomis.
Jei mano sutuoktinis nėra Lietuvos pilietis
Jei bent vienas sutuoktinis yra Lietuvos pilietis, yra didelė galimybė, kad Jums pavyks santuoką nutraukti Lietuvoje. Šis klausimas yra platus, ir yra daug skirtingų galimų situacijų, todėl siūlome dėl šio klausimo pasikonsultuotii su mūsų tesininku - jis įvertins Jūsų situacją, ir patars kaip elgtis.
Kaip užtikrinti ir suderinti, kad galėsiu pamatyti savo vaikus?
Skiriantis privaloma išspręsti klausimus, susijusius su nepilnamečiais vaikais - su kuo jie gyvens, kaip bendraus su kartu negyvenančiu tėčiu/mama, kaip bus auklėjami, išlaikomi. Jei vienas iš tėvų nesilaiko teismo patvirtintos sutarties nuostatų, galima kreiptis į antstolį. Dėl šios priežasties rekomenduojame ir nesusituokusiems tėvams gyvenant atskirai pasirašyti ir teisme patvirtinti taikos sutartį. Taip apsaugosite savo interesus.
Visais atvejais rekomenduojame dėl vakų gerovės pasistengti išsaugoti dalykiškus santykius - vaikams bus daug mažiau streso nejaučiant tarp tėvų tvyrančios įtampos.

Mūsų paslaugos
Santuokos nutraukimas
Mūsų teisininkai jau daugelį metų dirba su šeimos bylomis. Esame matę labai įvairių situacijų, todėl galime Jums papasakoti apie įvairius Jūsų situacijos sprendimo būdus, o Jūs galėsite pasirinkti įvertinę visus "už" ir "prieš".
Nemokama konsultacija
Konsultacijos mūsų klientams yra nemokamos. Nepabijokite pasikonsultuoti tiek, kiek Jums reikės - svarbiausia - kad sprendimą priimtumėte gerai suprasdami jo pasekmes, ir pasirinkę geriausią Jums variantą.
Pasiūlymas sutuoktiniui
Gana dažnai abu sutuoktiniai yra linkę priimti taikų, abu tenkinanį susitarimą, ir išsiskirti taikiai, bet dėl tarp jų tvyrančios emocinės įtampos tiesiog negali susitarti - leiskite mūsų teisininkams Jums padėti. Mes galime susisiekti su Jūsų sutuoktiniu ir padėti Jums pasiektti taikų susitarimą.
Alimentų priteisimas
Padedame prisiteisti išlaikymą tiek skyrybų bylose, tiek tada, kai vaikas gimęs ne santuokoje. Galime padėti ir išlaikymo padidinimo/sumažinimo klausimu.

Turite klausimų? Kreipkitės!
+370 647 21032
Made on
Tilda